, ,

Mideniz ile Konuşun

Mideyle konuşma egzersizlerinden en etkililerinden biri, yenilen yemekle enerjisel iletişim sağlanarak, bedenin o yemeği arzu ettiğini ve yerken şükranla yiyeceğinizi söyleyerek yemektir. Yediğiniz yemeklere bakış açınız ne olursa, göreceğiniz de o olur. Unutmayın tüm algılarınız bir şekilde size görünmek için fırsat kollayan düşünce atıklarıdır. Kendinizi bu bilgiye açtığınızda hayatınızı deneyimleme şekliniz de farklılaşacaktır. Yediğiniz yemekleri ısırırken, onlar hakkında düşünürken, pişirirken ne hissediyorsanız onu bedeninizde göreceksiniz. Bu, algının sizi kendisine gösterme şeklinden kaynaklanır.

Kilo vermek için midenizle konuşmak çok etkili bir yöntemdir. Midenize ne istediğini sormak, yedikten sonra ne hissettiğini dinlemek ve aç ya da tok olduğunun farkında kalmak midenizle iletişim kurmanız gereken noktalardır. Kilo sorunları, yeme bozukluğu ve iletişim bozukluğundan kaynaklanır. İncelmek arzusundaysanız ilk olarak kendinizle olan iletişiminizi güçlendirin. Mideniz ne istiyor ve ne zaman istiyor? Dışarıdan aldığınız bilgiler haricinde, bedeninizden en büyük bilgiyi alabilirsiniz. Kilo vermek için her şeyden önce midenizin acıktım mesajını almayı bekleyin.

Unutmayın ki mide, yediğiniz yemekleri 5 saate yakın bir sürede öğütüyor. Bu süre içinde yeniden yemek yemek, hiç bitmeyen yemekleri tüketmek bedeninin dinlenmeden fazla fazla çalışmasına sebep oluyor. Midenize merhametli ve saygı duyarak yaklaşmanız bambaşka bir iletişim geliştirmenize sebep olacaktır. Dinlenme hakkını vererek, kilo sorunları diye bir derdiniz olmamasını sağlayacak bir mideye sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.