, ,

Doğal Yönden Cildinizi Sıkılaştırın

Sağlıklı ve sıkı bir cilde sahip olmak hemen her kadının hayalidir, kimi zaman hatırı sayılır paralar harcayarak bir takım cilt sıkılaştırma operasyonları tercih eden ve ortaya çıkan başarısız sonuçlardan memnun olmayanlarda var. Yaşlanma belirtileri arasında yer alan cilt kırışıklıkları ve bölgesel sarkmalar zaman geçtikçe giderek daha belirgin bir hale gelecektir, bu her kadının yaşayacağı kaçınılmaz bir olay ancak bunu yavaşlatmak için evde hazırlayabileceğiniz doğal sıkılaştırıcı maskeler ile oldukça etkili sonuçlar alınabiliyor.

Doğal sıkılaştırıcı maskeler
Cilt sıkılaştırmak için deneyebileceğiniz yöntemler arasında yer alan ve ev ortamında rahatça hazırlayabileceğiniz, üstelik mutfağınızda bulunan malzemeler ile rahatça yapabileceğiniz doğal cilt sıkılaştırıcı maskeler ile cildinizi besleyebilir ve sıkılaştırabilirsiniz. Doğal maskeler cildin ihtiyacı olan nem oranını sağlar ve cildiniz için gerekli vitaminleri doğal olarak sağlar. Yani büyük paralar harcamanıza gerek kalmadan, mutfağınızda pratik şekilde hazırlayacağınız doğal cilt maskelericildinizin vitamin ihtiyaçlarını doğal şekilde karşılayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme

Cildiniz için öncelikle sağlıklı beslenme alışkanlığınız olmalı, vücudun zamanla kaybettiği vitamin, mineral ve nem oranını sağlamak için doğru ve sağlıklı beslenmelisiniz. Cilt sarkmaları ve kırışıklar eğer sağlıksız ve düzensiz beslenilirse yaşın genç olmasına rağmen baş gösterebilir. Günlük cilt bakımı alışkanlığı edinmeniz durumunda cildiniz hem sağlıklı hemde diri ve sıkı bir forma sahip olacaktır, güzelliğinizi uzun yıllar koruyabilmeniz için düzenli cilt bakımı dikkat etmeniz en önemli nokta.

Cilt sıkılaştırıcı doğal maskeler
Daha sıkı ve diri bir cilde sahip olmak için etkili doğal sıkılaştırıcı cilt maskeleri en hesaplı şekilde cilt bakımı yapmanın yollarından biridir. Ev yapımı doğal cilt maskeleri cildinizi hem nemlendirir hemde ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri sağlar. Düzenli kullanımlarda cilt sıkılaşır ve daha genç bir görünüm ortaya çıkar. Yazımızın devamında evde kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden etkili doğal sıkılaştırıcı maske tarifleri düzenli kullanımda cildinize son derece yararlı tariflerdir.

Tarif 1 : Yumurta akı maskesi yapımı
Haftada bir kez uygulayabileceğiniz son derece etkili bir maskedir. Kolayca hazırlayabileceğiniz bu maske göz çevresi dışında istenilen her bölgeye uygulanabilir. İlk olarak bir kaseye 1 yumurtanın akını ve bir kaşık balı ekleyin ve güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz çevresi dışında yüzünüz ve diğer bölgelerinize uygulayabilirsiniz. guzellikrehberi.com olarak önerimiz maskeyi uyguladıktan 10 dakika sonra ılık su ile cildinizi durulamayı unutmayın.

Doğal maskenin etkileri neler ?

Yumurta akının cildin esnekliğini koruyan ve sarkan ciltler üzerinde sıkılaştırma gibi bir özelliği bulunuyor. Balın saymakla bitmeyen faydaları arasında yer alan cildi temizleme ve nemlendirme özelliği ile daha temiz ve sağlıklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tarif 2 : Yoğurt maskesi ( Karma ciltler için sıkılaştırıcı)

Karma ciltler için sıkılaştırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip etkili bir doğal maske tarifi, yapımı basit ama son derece etkili bir karışım. Bir kaseye bir yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ve yine bir yemek kaşığı balı ekleyin ve güzelce karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra maskeyi cildinize uygulayın ve guzellikrehberi.com olarak önerimiz 15 dakika bekleyin. Son olarak bir mendil yada tülbent olabilir, ılık su ile ıslatıp cildinizi temizleyebilirsiniz.

Tarif 3 : Yaş maya maskesi
Sıradaki doğal sıkılaştırıcı özelliğe sahip cilt maskesi, geçmişten günümüze kadınlar güzellik sırları arasında yer alan ve hala kullanılmaya devam eden yaş maya. Yaş maya cilt için son derece faydalı özeliklere sahip, en önemli özelliği cildi beslemesi ve mineral takviyesi yapması. Bir kaseye bir tatlı kaşığı sütü ekleyin ve çay kaşığı yaş mayayı ilave ederek karıştırın. Sütün ılık olması önemli, karışımı istediğiniz bölgelerinize uygulayın ve bu karışımı düzenli olarak haftada iki kez uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.