, , ,

Detoks Yapmanın En İyi Yolu

Detoks yapmak için çok sıkı bir diyet programı yapmanıza gerek yoktur. Vücuttan toksinlerin atılmasını 7 günlük meyve suları içmeden de sağlayabilirsiniz. Vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olan yemekleri yemek ve yeterli miktarda su içmek sindiriminizi hızlandırır ve istenmeyen toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Antienflamatuar Özelliğe Sahip Yemekler
Besin öğeleri içeren yemekler vücudunuzu temizler. Lif bakımından zengin meyveler, sebzeler ve baklagiller kadar kuruyemişler, ayçiçeği, kabak çekirdeği, tahıl, yağsız protein ve probiyotikler de midenin düzgün çalışmasına ve karaciğer fonksiyonlarınızın sağlıklı bir şekilde devam etmesine yardım eder. Daha iyi bir vücuda sahip olmak için işlenmiş yemeklerden, şekerden, kızartmadan ve kırmızı etten uzak durmalısınız.

Sağlıklı Şeyler İçmelisiniz
Mümkün olduğunca alkolden uzak durmalısınız. Bol su içmek toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Suyunuza limon veya portakal dilimleri ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz narenciye dilimleri daha çok enzim üretmenize ve sindiriminizi hızlandırmaya yardım eder. Eğer su içmekten sıkılırsanız kalp hastalıklarına iyi gelen ve kansere karşı koruma sağlayan yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Deve dikeni çayı da karaciğer fonksiyonlarınızı hızlandırır.

Hareket edin
Bildiğiniz gibi terlemek, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Egzersiz yaptığınız zaman kendinizi daha iyi ve enerjik hissedersiniz.

Küçük Porsiyonlar Tercih Etmeli ve Yavaş Yemelisiniz
Büyük porsiyonlar şişkinliğe yol açar ve sindirim sisteminizin daha çok çalışmasına neden olur. Öğünlerinizde büyük porsiyonlar tercih etmek yerine daha az ve sık yemelisiniz. Daha yavaş yemek yemek hava yutmanızı önler, hızlı yemek yerken yuttuğunuz hava size daha fazla şişkinlik hissettirir.

Cildinize İyi Bakın
Duş veya banyodan önce cildinizi yumuşak bir fırça ile kuru bir şekilde fırçalayın. Bu fırçalama sonucunda vücutta dolaşım hızlanacak ve yeni hücreler üretilecektir. Banyo sırasında küvete epsom tuzu eklemek vücudunuzu arındırmanıza yardımcı olacak ve cildiniz epsom tuzundaki magnezyum gibi mineralli emecektir.

İyi Bir Uyku
Yatak odanızı serin, karanlık sessiz ve teknolojiden uzak tutmalısınız ve en az 7 saat uyumalısınız. Yeterli dinlenme stresi ve enflamasyonu vücuttan uzaklaştırır, böylece vücudunuz en iyi şekilde çalışır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.